Navštivte debatu Invazní druhy a ochrana přírody

23.11.2017

Debata Zvonečníku a Masarykovy demokratické akademie proběhne v úterý 28. listopadu 2017 od 17:00 hod. v Lidovém domě (Hybernská 7, Praha 1).

Invazní druhy (invasive species) se mohou rychle šířit, potlačovat biologickou rozmanitost, potlačovat původní druhy a společenstva. Mohou přinášet nová zdravotní rizika i hospodářské problémy. Proto jsou předmětem zájmu vědců, ochránců přírody a hospodářů. Teprve v roce 2016 nabyl účinnost seznam druhů s významným dopadem v EU. *Co je nového v legislativě dotýkající se invazních druhů a co v ní dosud chybí? *Je vhodné invazní druhy hubit a jakými způsoby (i s ohledem na kritiku herbicidů glyfosátu)?

V panelu vystoupí: RNDr. Tomáš GÖRNER, Ph.D. (expert pro invazní druhy AOPK), Ing. Jan ŠÍMA (ředitel odboru druhové ochrany a implementace mezinárodních závazků), RNDr. Lenka POCOVÁ (řešitelka projektů v Karlovarském kraji), RNDr. Jiří JAKL (program Invaze v naší přírodě www.invanatura.cz).

Kafe, čaj a drobné pohoštění zajištěno. Přijďte se svým pohledem a podněty, nebo přispějte do debaty rovnou ve facebookové události. Pozvánka je ke stažení -zde-.